Czyścioch Toruński i Torebki animals® na Pikniku Przyjaciół Schroniska

10 - Torebki na psie odchody animals® na Pikniku Przyjaciół Zwierząt

Jest nam niezmiernie miło, że wspólnie z Czyściochem Toruńskim mogliśmy uczestniczyć w Pikniku Przyjaciół Schroniska na rzecz propagowania adopcji zwierząt oraz działań proekologicznych i prozdrowotnych naszych czworonożnych przyjaciół. Dodatkowo cieszymy się, że podczas Pikniku nasze produkty cieszyły się dużym uznaniem i zadowolenie właścicieli psów.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Pikniku Przyjaciół Schroniska. Niniejszą relacja została przygotowana oraz udostępniona nam przez  Panią Ilonę Sziling z inicjatywy „Toruński Czyścioch”.

 

Czyścioch Toruński na Pikniku Przyjaciół Schroniska

18 maja w Osadzie Leśnej na Barbarce odbył się Piknik Przyjaciół Schroniska, organizowany przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu oraz Stowarzyszenie „Tilia” w ramach projektu: „Edukacja ekologiczna w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w 2014 r.”,
finansowanego ze środków Gminy Miasta Toruń.

Celem Pikniku było przede wszystkim propagowanie adopcji zwierząt, a także działań proekologicznych i prozdrowotnych, związanych z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Wbrew niesprzyjającym prognozom pogoda dopisała, zachęcając mieszkańców Torunia i okolic do wzięcia udziału w Pikniku. W  efekcie kilka psów ze schroniska znalazło nowy dom, a aż ponad 170 psów zostało zachipowanych!

Wśród wielu interesujących stoisk nie mogło zabraknąć i Czyściocha Toruńskiego. Naszą ofertę skierowaliśmy głównie do obecnych i przyszłych właścicieli psów, a skupiliśmy się, jak zwykle, na kwestii sprzątania po swoich pupilach. Na zachętę rozdawaliśmy papierowe zestawy higieniczne ‘Animals®’ oraz biodegradowalne woreczki. Ufundowały je firmy ASKLEPIOS Małgorzata Jania oraz ANCON Andrzej Jania.

Zainteresowanym rozdawaliśmy ulotki, których pierwsza strona to zabawna kompozycja fotografii popularnych toruńskich rzeźb, przedstawiająca psa Filusia proszącego Piernikarkę: “Posprzątaj po mnie, sam nie potrafię!”. Aby dodatkowo zachęcić do sprzątania po swoim psie, na odwrocie umieściliśmy również kilka ciekawych faktów, opatrzonych zapytaniem: Czy wiesz, że…? Warte zacytowania są szczególnie mało znane fakty, tj.:
– W Toruniu psie nieczystości można wrzucać do zwykłych osiedlowych lub ulicznych koszy na śmieci.
– Kupa jest najgroźniejsza gdy… nie ma już po niej śladu. Pasożyty z niesprzątniętych    odchodów przenikają do gleby gdy ta np. rozpuści się po deszczu.

Wiedzę na temat zdrowia i pielęgnacji swoich czworonożnych przyjaciół uczestnicy Pikniku mogli sprawdzić biorąc udział w zorganizowanym przez Czyściocha quizie, zakończonym losowaniem nagród. Nagrody ufundowały: Miejskie Schronisko dla zwierząt w Toruniu – karnety do psiego parku i kursy zręcznościowe „agility” oraz toruńskie firmy: ‘Studio Strzyżenia Psów Champion’ – kupon na strzyżenie z kąpielą, a ‘Klinika Weterynaryjna Toruń’ – psie smakołyki.

Serdecznie dziękujemy organizatorom Pikniku, sponsorom, a także osobom, które poświęciły swój wolny czas, by pomóc Czyściochowi w organizacji stoiska. Mamy nadzieję, że dzięki takim wydarzeniom wzrośnie świadomość i odpowiedzialność właścicieli psów, co w efekcie da nam czystsze trawniki i zdrowsze, bardziej przyjazne dla ludzi i zwierząt miasto.

Zdjęcia z imprezy umieściliśmy na naszej stronie internetowej: www.czyscioch-torunski.pl. Zapraszamy również do kontaktu z nami na Facebooku.

[ Czyścioch Toruński, czerwiec 2014r. ]