Skoncentruj się na podawaniu świeżej wody, by utrzymać nawodnienie organizmu. Pamiętaj, że gorączka może prowadzić do utraty płynów, co z kolei może wpływać negatywnie na zdrowie zwierzaka. Dostęp do wody powinien być stały, a w przypadku braku chęci picia ze strony psa, można spróbować podać mu kostki lodu do oblizywania.
Wskazane jest unikanie ciężkich i tłustych potraw, ponieważ mogą one obciążać układ pokarmowy psa. Zamiast tego, postaw na lekkostrawne posiłki, które nie obciążą organizmu w trakcie walki z gorączką. Warto rozważyć również podanie diety przeciwwirusowej, bogatej w składniki wspierające układ odpornościowy.
Jeśli gorączka utrzymuje się przez dłuższy czas lub towarzyszą jej inne niepokojące objawy, niezbędna jest wizyta u weterynarza. Specjalista może zlecić odpowiednie badania, aby zidentyfikować przyczynę gorączki i dostosować leczenie. Pamiętaj, że samodzielne leczenie może być ryzykowne, dlatego konsultacja z lekarzem weterynarii jest kluczowa w przypadku gorączki u psa.
Zobacz także:
- Wysoka temperatura ciała u psów – przyczyny, objawy i postępowanie
- Jak osiągnąć lśniącą sierść u psa: porady
- Objawy odwodnienia u psa – jak rozpoznać odwodnienie u czworonoga
- Rozwolnienie u psa – jak postępować kiedy nasz pupil ma biegunkę
- Dlaczego dobre jedzenie dla psa poprawia jego zdrowie i szczęście